PODACI O ŠKOLSKOM  UPISNOM PODRUČJU

Školsko područje obuhvaća: Gajnice, Perjavicu-Borčec i Stenjevec. Najudaljenije područje s kojeg dolaze naši učenici je Borčec do kojeg vozi ZET-ov autobus. U 2009. godini provedene su izmjene u mreži škola na našem području. Upisno područje Osnovne škole Stenjevec gradsko je područje unutar kojeg su ulice:

a) Gajnice

Čileanska (par.), Dobrilovičeva,  Domaslovečka, Gandhijeva (par.), Gavanovačka, Japetička, Milanovačka, Peruanska (par.), Španjolska ulica, Tratina.

b) Stenjevec

Aleja Bologne od kb. 62 do kb.98,  Batinovačka, Bolnička od kb. 103 i od kb. 74 do kraja, Breganska, Ciginovačka, Crnojezerska, Crnovrška, Ivana Pavlića, Dragutina Krapeca, Gospodska nep i od kb. 90, Jadovska, Jagnjeđe, Jovinovačka, Karažnik od kb. 2 do kb.30,  Kerestinečkih žrtava od kb. 1 do kb. 49 i od kb. 2 do kb. 40, Kozjačka, Medpotoki, Medpotoki odvojak, Okrugljačka, Otešićka, Privoška, Prošćanska, Putine, Radušićeva,  Rapajinska, Trovrška, Uvalička, Virska.

c) Perjavica-Borčec

Bišćanov put, Borčec, Donji Borčec, Jamine, Lovački put, Orešje, Orešje donje, Plehanov put, Plemićko I, Plemićko II, Podolnička,  Šublinov brijeg, Šublinov vijenac.

Iz ulice Stenjevec, koja je prije bila dio našega upisnog područja, povremeno upisujemo učenike jer im je podjednaka udaljenost do naše škole i do škole Malešnica.

Na području šire društvene sredine djeluju: Gradska knjižnica “Vladimir Nazor”, Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Crveni križ i Caritas.

STANJE ŠKOLSKOG OKOLIŠA

Zelene površine                           9190 m2

Nogometno igralište                     1055 m2

Atletska staza                                140 m X 4 m

Košakaško igralište                       493 m2

Živa ograda (živica)                       200 m

Voćnjak                                       1600 m2

Školski park                                 1400 m2

ORGANIZACIJA SMJENA

Nastava u školskoj godini 2015./16. organizirana je za učenike 1.a i b (PB)  u jutarnjoj smjeni s početkom u 8,00 sati.

Ostali razredi od 1. do 8. izmjenjuju se po smjenama (jedan tjedan od 8,00 ujutro, a sljedeći od 14,00 sati): Prva smjena - 1.cd, 3.abcd 5.abcd i 7.abcd , a druga smjena 2.abcd, 4.abc, 6.abcd, 8.abcd.

Dežurstvo u jutarnjoj smjeni organizirano je ovako: po jedan učitelj u prizemlju, na prvom katu i blagavaonici ( za vrijeme velikih odmora) te na drugom katu.

U jutarnjem turnusu nastava traje do 13,10, a u popodnevnom do 19,05 sati.

U prehranu je uključeno 519 učenika na mlječni obrok, 77 ih ruča, a 53 ih užina. Učenici u PB ručaju između 12,00 i 13,00 sati, a ostali između 13,00 i 14,00 sati.

Učenici s Borčeca dolaze u školu javnim gradskim prijevozom.

BROJ UČENIKA:                                                                 RAZREDNIH ODJELA:

I - IV                376                                                             I - IV                       15

V -VIII              345                                                            V - VIII                     16

Ukupno:       721                                                                 Ukupno:   31

Osnovna škola Stenjevec obavlja djelatnost u skladu sa Statutom te Odluci i izmjenama i dopunama Statuta