Upoznaj moje zanimanje

U utorak, 31. svibnja, osmi su razredi, povodom Dana škole, ugostili troje roditelja koji su učenicima predstavili svoja zanimanja. Gospođa Dolores Vešligaj, djelatnica željezničke špedicije Rail Cargo Logistics Croatia, predstavila nam je organizaciju prijevoza žitarica vlakom. Ispričala nam je kako je završila Ekonomski fakultet te je učenicima dala uvid u mnogobrojne mogućnosti poslova ekonomista. Naravno, sve ovisi o tome volite li više uredski posao ili, kao i ona, volite dinamično radno okruženje.

Sljedeća nam se predstavila gospođa Sandra Bengez, magistra farmacije. Objasnila je učenicima razliku između farmaceutskog tehničara i magistre farmacije te koje su vještine potrebne za oba zanimanja. Otkrila nam je da je bila učenica naše škole, da je voljela povijest i kemiju, ali je na kraju prevagnula ljubav prema znanosti. Osim te ljubavi, još je veća ona prema ljudima pa je naglasila da ljekarnik treba znati i voljeti raditi s ljudima.

Ante Škaro, dr. med. spec. otorinolaringologije, kirurg glave i vrata, učenicima je dao uvid u to kako izgleda dan liječnika i što je sve bilo potrebno da postigne svoj uspjeh. Treba biti ponizan, prvo raditi kao najniži pomoćnik u poslu, učiti od starijih kolega, truditi se, a vremenom će doći i napredovanje. Ključ dobrog života je ravnoteža prehrane, aktivnosti, druženja s obitelji i obaveza.

Svi su naši gosti napomenuli da, što god učenici odabrali, rade posao koji vole. Zahvaljujemo našim predavačima, a učenicima želimo puno sreće u odabiru budućih zanimanja.

objavio: Deborah Benazić   datum: 9. 6. 2022.