ŠOKANTNO! Stroj za pranje rublja „Jonathan“ jurio ulicama grada!

ŠOKANTNO! Stroj za pranje rublja „Jonathan“  jurio ulicama grada!

Stroj za pranje rublja divlja ulicama grada. Tko su mu vlasnici i kakva priča stoji iza ovog, otkrijte u daljnjem nastavku.

Stanovnike Tel Aviva noćas je probudila glasna buka. Građani su u strahu proveli noć, ne znajući o čemu se radi.

Izraelska TV „Chanel 33“ u jutarnjim je vijestima izjavila da se otkrio uzrok te strašne buke. Ustanovilo se da ju stvara perilica rublja, koja već danima hoda ulicama i izaziva nemir. Vlasnici ovog hodajućeg stroja su gospodin Ephraim Kishon i njegova žena. Naime, supruga gospodina Ephraima rekla je da trebaju kupiti novi stroj za pranje rublja. Već je sutradan u njihovoj kući veselo zujao stroj za pranje rublja. Drugoga dana u podne, supruga je uočila neuobičajeno ponašanje stroja. Hodao je, skakao i lomio sve pred sobom. Zbog ludila su ga odlučili vezati, no uzalud.

Stroj je iz dana u dan, nekontrolirano pokazivao svoju snagu te je u jednom trenutku popucalo uže kojim je bilo vezano. Vrata kuće su bila otvorena pa je Jonathan, kako su mu nadjenuli ime, munjevitom brzinom izletio na cestu i dao se u bijeg.

Tražili su ga ulicama Tel Aviva. Nakon uspješne potrage, a po savjetu majstora, počeli su ga puniti sa više odjeće te shvatili da se Jonathan napokon smirio i utišao. Međutim, tek tada se pokazalo Jonathanovo nesretno lice. Nedostajali su mu svi njegovi poskoci i jaka zujanja. Ephraim i supruga su napokon shvatili da iako posjeduju stroj koji savršeno obavlja svoj posao jer odjeća bude bijela poput snijega, Jonathan nije sretan. Odlučili su prestati puniti ga odjećom i dati mu željenu slobodu, za kojom je toliko čeznuo!

novinarka Hana Sorić, 8.b

Kliknuli ste na članak? Iznenadili ste se naslovom? Htjeli ste pročitati opširnije o čemu se radi?

To nam je bila i namjera. Učenici 8.b razreda, u interpretaciji kultne lektire "Kod kuće je najgore", Ephraima Kishona dobili su zadatak izraditi popularnu klikolovku (clicbait). Bili su i više no uspješni, a ovaj uradak učenice Hane Sorić svojom je originalnošću te odličnom pismenom točnošću zaslužio i naslovnicu našeg školskog weba. Klikolovke su samo dio zabavnih aktivnosti (ali i korisnih - jer netko ovakve članke piše i za plaću) u interpretaciji lektira kojima potičemo učenike na čitanje i pronalaženje zabave u obavezama, osobito u ovoj Godini čitanja koju naša Škola obilježava mnoštvom zanimljivih aktivnosti o kojima ćete i ubuduće moći čitati na našoj školskoj stranici.

Nikolina Mamić, profesorica hrvatskog jezika

objavio: Administrator   datum: 1. 12. 2021.