Čitanjem do zvijezda

Učenici naše škole sudjelovali su na županijskoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda, a

učenik 7.b, Dominik Bengez plasirao se likovnim uratkom na nacionalno natjecanje ČDZ

U SVIJETU KNJIGA

„Čitanjem do zvijezda“

Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja

„Čitanjem do zvijezda“ nacionalni je projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja.

Dana 1. 3. 2021. godine održana je županijska razina natjecanja „Čitanjem do zvijezda“

Naši učenici: Dominik Bengez, 7.b, Nika Mataić 8.a i Iva Varga 8.b osvojili su  9. mjesto  u ispitu znanja.  Županijsko natjecanje obuhvatilo je informacijsku i čitalačku pismenost ,te istraživačko učenje i čitanje s razumijevanjem . Učenici su pročitali četiri književna djela na temu „U svijetu knjiga“ Radi se o sljedećim djelima:

Matilda: Roald Dahl, Miris Knjige: Jadranka Klepac, Demon školske knjižnice: Morea Banićević  i Tom Gates : Svjetski dan knjige-Najbolji u povijesti (dosad): Liz Pischon

Na temelju pročitanih knjiga rješavali su ispit znanja. Čitalačka avantura bila je zanimljiva, edukativna i puna natjecateljskog žara. Naša ekipa zauzela je 9 mjesto u gradu Zagrebu od  15 prijavljenih škola.

Dan poslije 2.3. 2021. učenik sedmog b. razreda Dominik Bengez  sa svojim likovnim uratkom  na temu  „U svijetu knjiga „ plasirao se na nacionalnu razinu natjecanja.  Dominik je usmenim izlaganjem stručnom povjerenstvu predstavio svoj likovni uradak koji je napravio uz mentorstvo nastavnice likovne kulture  prof.Lene Ivanković. Likovni plakat i izlaganje bili su izuzetno zapaženi i pohvaljeni od stručnog povjerenstva te ga predložili na nacionalnu razinu natjecanja.

Čestitamo Dominiku, te mu želimo puno uspjeha na nacionalnoj razini natjecanja.

objavio: Administrator   datum: 16. 3. 2021.