Video nadzor

ZAGREB, BOLNIČKA 92

Dana, 18.03.2015.

O B A V I J E S T

Od jučer naša škola ima video nadzor, ukupno 16 kamera u unutarnjem i vanjskom prostoru škole.

Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport je 2007. godine počeo opremati zagrebačke osnovne škole video nadzorima radi čestih provala, krađa i uništavanja imovine unutrašnjosti školskih zgrada, fasada, rasvjete i neposrednog  okoliša škola pa smo i mi, među posljednjima, došli na red.

Slično je bilo i u našoj školi: u prosjeku jednom mjesečno (vikendom) imali smo počinjenje štete izazvano provalom, unatoč alarmnom sustavu koji imamo od 1995. godine, ali koji pokriva samo dio unutrašnjosti školske zgrade.

Za vrijeme školskih praznika redovito se provaljivalo u prizemlje (neka od učionica s južne strane), dvorana za TZK sa zapadne strane, prednja aula, blagovaonica ili učionica uz nju te uz kuhinju –  bile su najčešće mete provalnika (malog broja bivših učenika, nekolicine tadašnjih naših učenika i(li) učenika susjednih škola: počinitelje je uvijek netko vidio i prepoznao, ali dokaze nismo imali i policija nam nije mogla pomoći. Tako su nepoznati počinitelji, uz navedeno, kamenjem razbijali stakla, grafitima šarali fasadu, šetali pse i kupali ih u školskoj fontani unatoč istaknutim znakovima sa svih strana svijeta koje također netko neprekidno uništava, čupali cvijeće koje bi učenici netom posadili, vadili grmlje i rezali borove – dio ovih aktivnosti provodili su odrasli, prema informacijama onih koji su ih vidjeli.

Vjerujem da će se uvođenjem video nadzora ove aktivnosti ubuduće svesti na minimum ili potpuno prestati.

Zaštita privatnosti sudionika odgojno obrazovnog procesa (učenika, zaposlenika i roditelja) osiguravata se sukladno zakonskim propisima.

Mirjana Knežević, prof.

objavio: Štefica Korizma   datum: 18. 3. 2015.