Metodička izložba likovnih uradaka učenika osnovnih susedgradskih škola

Četvrta metodička izložba učenika predmetne nastave osnovnih susedgradskih škola u organizaciji učitelja likovne kulture, a pod pokroviteljstvom Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.

„...Namjena je izložbe predstavljanje javnosti dio metodičkog pristupa i rješavanja nastavnih tema prema Nastavnom planu i programu slobodnim odabirom učitelja. Kao četvrta, izložba na neki način pokazuje nov pristup "starim" nastavnim temama. Stvara jedinstvo nastavnih tema i novih medija. Novi mediji su dio svakodnevnog okruženja učenika. Učenici su poticani na eksperimentiranje, izražavanje i savladavanje novih tehnika u stvaranju vlastitog likovnog uratka u vrijeme rješavanja zadanih likovnih problema. Uz to, potaknuti su na otkrivanje novog načina korištenja tradicionalnih medija.

Pravilnim usmjeravanjem na percipiranje i učenje o likovnom izražavanju i svladavanju novih tehnika pri stvaranju vlastitog vizualnog uratka, djecu potičemo u kreativnom razmišljanju i opažaju, sustavno u korelaciji sa sadržajima drugih predmeta. U interakciji kroz pažljivo odabrane primjere nacionalne i svjetske kulturne baštine, potičemo ih na samostalno likovno izražavanje i na razvoj vlastitog likovnog jezika.

Evo, pred Vama su radovi oblikovani novim viđenjima i promišljanjima nastali u ovoj školskoj godini.
Ravnateljici Tei Bilić i djelatnicima Centra zahvaljujemo na gostoprimstvu.

Vladimira Bošnjak
Petra Budiselić Gržan

Iz naše škole u izložbi i pod vodstvom učiteljice Vladimire Bošnjak sudjeluju sljedeći učenici:

5. razred: Luna Ožvald, Lucija Miljanić
6. razred: Foška Aras, Mia Šolaja, Nika Tomić, Nina Pojatno, Petra Vešligaj
7. razred: Marija Gospočić, Lara Frangen
8. razred: Doris Hunjek, Ema Mužević, Lucija Joksović, Marta Čučić, Marta Roglić, Mia Parmak, Paula Pavlek, Petra Dodić, Vito Majcen

Na dnu stranice možete preuzeti plakat izložbe i popis svih učenika koji u njoj sudjeluju.

objavio: Danijel Stanić   datum: 29. 5. 2017.