Upis djece u prvi razred školske godine 2024./2025. godine

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razred provodi Povjerenstvo OŠ Stenjevec (školska liječnica dr. Tatjana Kovačević Svaguša i stručno- pedagoška služba škole).

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u I. razred osnovne škole provoditi će se od 31. ožujka do 15. lipnja., termin trebate rezervirati na www.Terminko.hr

Iznimno od navedenog roka, roditelji/skrbnici djece s već utvrđenim teškoćama u razvoju ili djece koja su dobila Rješenje o odgodi upisa u I. razred osnovne škole u školskoj godini 2023./2024., dužni su javiti se nadležnom liječniku školske medicine radi utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta i upisa u I. razred u razdoblju od 15. veljače do 15. travnja, kako bi im se pravovremeno odredila potrebna programska i profesionalna potpora.

Prilikom dolaska na upis u školu, u zakazanom terminu roditelj ili staratelj donosi:

• kopiju rodnog lista/izvatka iz matice rođenih (OIB)
  • prijašnje nalaze obrada i vještačenja (ako postoje)
  • presliku prijave na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje- e-radna knjižica (za upis u produženi boravak, ne stariju od mjesec dana )- za oba roditelja. Elektronički zapis o radno pravnom statusu možete isprintati iz sustava e-građani.

Roditelj može Uredu podnijeti zahtjev za privremenim oslobađanjem djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole za dijete  kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Osim zahtjeva roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

NAPOMENA: Termini za upise su već stavljeni na stranicu Terminko.hr

Liječnički pregled obavlja se u Školskoj ambulanti u Ul. M. Gandhija 5,, kod naše školske liječnice dr. Tatjane Kovačević Svaguša. Termin kod liječnice je također potrebno rezervirati na www.Terminko.hr, a liječnicu možete dobiti i pozivom na telefon 01/3452 132 (neparne datume prije podne, parne datume poslije podne).

Upisno područje OŠ Stenjevec čine ulice:

Aleja grada Bolonje od broja 62 do 98, Argentinska ul., Batinovačka ul., Bišćanov put, Borčec, Bolnička cesta - neparni od 103 do kraja i parni od 74 do kraja, Ciginovačka ul., Crnojezerska ul., Crnovrška ul., Čileanska ul., Dobrilovićeva ul., Domaslovečka ul., Donji Borčec, Gavanovačka ul., Gospodska ul. - neparni brojevi od 45 do kraja i parni od broja 90 do kraja, Jadovska ul., Jagnedje, Jamine, Japetička ul., Jovinovačka ul., Karažnik od broja 2 do 30, Kozjačka ul., Lovački put, Medpotoki, Medpotoki odvojak, Milanovačka ul., Okrugljačka ul., Orešje, Orešje donje, Otešićka ul., Peruanska ul. - parni brojevi, Plehanov put, Plemićko I., Plemićko II., Podolnička ul., Privoška ul., Prošćanska ul., Putine, Radušićeva ul., Rapajinska ul., Španjolska ul., Šublinov brijeg, Šublinov vijenac, Teškovec, Tratina, Trovrška ul., Ul. D. Krapeca, Ul. H. Dunanta, Ul. I. Pavlića, Ul. kerestinečkih žrtava - neparni od 1 do 49 i parni od 2 do 40, Ul. M. Gandhija-cijela, Uvalićka ul., Virska ul.

objavio: Marija Kuštro   datum: 29. 2. 2024.