Sedmaši na Plitvicama

Učenici sedmih razreda naše škole 13. listopada posjetili su Nacionalni park Plitvička jezera i Dolinu jelena. Putovanje je započelo u 7:30 ujutro te je trajalo oko dva sata s kraćim predahom na odmorištu. Prvo odredište bio je Nacionalni park Plitvička jezera u kojem smo proveli oko pet sati.

Nakon dolaska na Plitvice, naša prva ruta bila je šetnja Donjim jezerima do atrakcije “Veliki slap”.

Putem smo vidjeli neka od Donjih jezera pokraj kojih smo se fotografirali i uživali u raznolikosti biljaka i životinja. Nakon 20 minuta hoda stigli smo do prve atrakcije “Veliki slap”, pokraj kojeg smo se fotografirali i upijali njegovu ljepotu. Nakon prve atrakcije otišli smo vidjeti i ostatak Donjih jezera. Hodajući, učenici su se fotografirali sa što više biljaka i životinja, za zadatak koji je svatko morao napraviti. Nakon sata hoda i obilaska ostalih jezera, svi smo se malo odmorili te se brodom prevezli preko jezera Kozjak. Uživali smo u vožnji, no ona je nažalost brzo završila, pa smo morali dalje.

Sljedeća atrakcija bila je vožnja vlakićem (panoramskim vozilom) do kojeg smo hodali oko 15 minuta. Vožnja je bila uzbudljiva i zabavna, no isto je kratko trajala, dovezli smo se na ulaz odakle smo započeli cijeli obilazak jezera. Obilazak Plitvičkih jezera bio je gotov, ali ne i cijeli izlet. U 14 sati odvezli smo se do obližnjeg restorana gdje smo ručali.

Posljednje odredište bila je Dolina jelena u blizini Plitvica u kojoj smo proveli još tri sata. Dolina jelena bila je prepuna životinja o kojima smo svašta naučili, a mogli smo ih i hraniti uz nadzor. Ova avantura svima se svidjela i svi smo htjeli ostati duže, ali morali smo krenuti natrag za Zagreb.

Povratak je mnogima bio najbolji dio jer smo u autobusu imali kviz za zabavu i da vidimo što smo zapamtili s Plitvica.

Putovanje je završilo povratkom u Zagreb oko 20 sati. Ovo putovanje svima će ostati u sjećanju, bilo nam je jako zanimljivo, poučno i zabavno.

Laura Balta, 7. c

objavio: Deborah Špehar   datum: 4. 12. 2023.