Terenska nastava

Petaši u Krapini i Oroslavju

U petak 13. listopada 2023. učenici petih razreda OŠ Stenjevec bili su na jednodnevnoj terenskoj nastavi u Krapini gdje su posjetili Muzej neandertalaca i Park znanosti u Oroslavju. Ujutro su se svi petaši okupili u Krapecovoj ulici gdje ih je čekao autobus. Krenuli smo u 7.30 sati, a putovanje je trajalo oko 50 min.

Muzej neandertalaca

Kada smo došli u Muzej neandertalaca prvo smo pogledali kratki film o životu krapinskog neandertalca, a zatim smo krenuli u obilazak muzeja u grupama. Naučili smo više o stvaranju svijeta i razvoju života na Zemlji. Vidjeli smo izloške pračovjeka, kao i alata i oružja koje je koristio. Nakon razgledavanja muzeja prošetali smo po brdu Hušnjakovo.

Pizzeria Oro-goro

Nakon muzeja otišli smo u pizzeriju Oro-goro. Tamo smo jeli pizzu i pili sokove. Poslije jela imali smo slobodno vrijeme za igru i druženje. Uslikali smo i dosta dobrih fotografija.

Park znanosti

Nakon obilnog ručka posjetili smo i Park znanosti u Oroslavju. Tamo smo se podijelili u grupe. Svaka je grupa išla je drugim smjerom. Igrali smo igre u timovima, na zabavan način proučavali znanosti, a za kraj smo imali radionicu. Bilo je puno timova sa zanimljivim imenima npr: "Burek s mesom", "Bolji od tebe", "Tuljani iz Stenjevca" i brojni drugi. Pobjednici su bili tim "Burek s mesom" pa je red da im ovim putem i čestitamo.

Vratili smo se kući u poslijepodnevnim satima, umorni, ali puni dojmova s putovanja.

napisala: Tara Nuić, 5. d,

članica novinarske grupe OŠ Stenjevec

objavio: Deborah Špehar   datum: 2. 11. 2023.