Projekt "Škola budućnosti"

Učenici OŠ Stenjevec su ove godine sudjelovali u projektu Škola budućnosti kojeg su pokrenule tvrtke STEMI i INFOBIP. Učenici su sudjelovali u projektu u sklopu izvannastavne aktivnosti Informatička grupa.

Cilj projekta bio je i ostao učiniti Hrvatski školski sustav svjetskim predvodnikom, koji najmodernija znanja iz industrije donosi u okviru školskog programa umjetne inteligencije za osnovne i srednje škole. Kroz projekt školi su donirana dva hexapod robota, te su izrađeni scenariji poučavanja. Učenici su cijelu nastavnu godinu marljivo radili, morali paziti na zadane rokove,  a u subotu 17.6.2023. su sudjelovali na završnoj konferenciji projekta.

Treću godinu zaredom proveden je projekt Škola budućnosti, pa je i obilježen uz Dan Inovacija u Infobipovom kampusu Alpha Centauri u Zagrebu s više od 700 posjetitelja. Tijekom cijelog dana više od 700 posjetitelja, od čega više od 500 učenika i učitelja, na interaktivan i zabavan način susrelo se s budućnosti isprobavanjem tehnologija i proizvoda domaćih, ali i stranih tvrtki, fakulteta i startupa.

Škola budućnosti nema granice te želi pružiti priliku učenicima globalno. Tako se ove godine na Danu Inovacija prezentiralo novo ime projekta – STEMwave. Iako nosi novo ruho, ovaj projekt zadržava iste vrijednosti i cilj – uključiti mlade u svijet najnovije tehnologije i učiniti ih spremnijima za sutrašnje tržište rada. STEMwave je, osim u Hrvatskoj, ove godine bio prisutan i u Bosni i Hercegovini te Sjedinjenim Američkim Državama, a nadaju se da će svake godine popis lokacija širiti. Do sada je projekt Škola budućnosti implementiran u više od 220 škola diljem Hrvatske.

Čestitamo našim učenicima na trudu i uspješnom projektu iza nas! A kako nam je bilo cijele nastavne godine, pogledajte u nastavku.

objavio: Deborah Špehar   datum: 18. 6. 2023.