« Ožujak 2024 »

Uvod u projekt sedmih razreda „Činim pravu stvar“

26. studenog 2018. održan je integrirani sat razrednika sedmih razreda tijekom kojeg je započet projekt pod nazivom „Činim pravu stvar“. Projekt se temelji na volontiranju tijekom kojeg će učenici u narednom razdoblju do praznika sudjelovati u različitim volonterskim aktivnostima koje će se realizirati u suradnji s lokalnim Caritasom.

Također će se u drugom obrazovnom razdoblju nastaviti volonterske akcije kroz posjete pučkoj kuhinji. Iz toga razloga, kao poticaj na volontiranje koje slijedi, ugostili smo članove, volontere Dječje udruge Hrabrost koja djeluje u Hrvatskoj od 2003. godine radeći s djecom i mladima s poteškoćama u razvoju. Volonteri su spremno odgovarali na brojna pitanja koja su im postavljali učenici 7.a razreda koji su ujedno bili i voditelji samog sata.  Nadamo se da će volontiranje zaživjeti u našoj školi te ćemo vas svakako obavještavati o svim našim aktivnostima tijekom projekta.

"Za početak, učenici 7.a razreda, kroz prezentaciju, izvjestili su nas koje nas sve aktivnosti čekaju tijekom ovog projekta. Prva nadolazeća aktivnost je prikupljanje dječjih potrepština za djecu mlađu od 1 godine te pakiranje u pakete povodom blagdana Sv. Nikole, a to će se sve odvijati u Caritasu, u Crnojezerskoj ulici. Zatim nas očekuje raznošenje paketa siromašnim obiteljima, a na samom kraju je posjet pučkoj kuhinji.

Kad smo se upoznali sa svim aktivnostima, predstavili su nam se volonteri iz Dječje udruge Hrabrost koja je osnovana u Irskoj, a u Hrvatskoj djeluje od 2003. godine. Volonteri iz te udruge pomažu djeci s invaliditetom te djeci s poteškoćama u rastu i razvoju, a dolaze iz različitih područja zanimanja, pa smo mogli susresti ekonomista, medicinsku sestru, studente… Pokušali smo otkriti kako svoj posao uspiju uskladiti sa volontiranjem.a oni su nam rekli da je dobra volja i dobra organiziranost njihov ključ uspjeha. Također, počeli su volontirati vrlo mladi, a prilikom početka imali su podršku od svojih obitelji što smatraju najvažnijim. Nikada im nije teško volontirati jer dječji osmjeh i zagrljaj se ne može usporediti ni sa kojom vrijednosti. I zato, budi dio dobrote. Budi volonter!"

Tara Sedlar, 7.a

objavio: Administrator   datum: 3. 12. 2018.