« Ožujak 2024 »

Upoznaj moje zanimanje! - drugi susret

U utorak, 24. listopada, 8.a i d razred ugostili su dvoje novih predavača koji su učenicima približili zanimanja vezana uz medicinu. Osobito nam je bilo drago što su gosti drugog susreta "Upoznaj moje zanimanje" roditelji naših učenika, bračni i poslovni par Škaro.

Dr. med. Ante Škaro cijenjeni je kirurg i stručnjak na području bolesti štitnjače, a gospođa Edita Škaro, medicinska sestra. Poslije višegodišnjeg rada u Klinici za tumore, odlučili su, zajedno s timom stručnjaka, osnovati Polikliniku Leptir unutar koje vrlo uspješno djeluju.

Našim su učenicima iz privatnog i profesionalnog iskustva približili zanimanja medicinske sestre i liječnika, zahtjevan put srednjoškolskog i fakultetskog školovanja, usavršavanja, napredovanja i stalnog ulaganja u sebe. Gospođa Škaro pokazala nam je svojim primjerom kako je svoje osnovno zanimanje medicinske sestre, trudom i učenjem, dovela na visoku razinu i nadogradila novim znanjima na području fitoterapije.

Dr. Škaro ohrabrio je učenike primjerom kako i najveći kirurzi počinju karijeru kao najniži pomoćnici te da uvijek treba strpljivo prolaziti sve korake koji vode do uspjeha. Pričom svog poslovnog uspjeha istaknuli su kako nas nikada u životu ne treba biti strah napustiti sigurne i uhodane poslove u želji da napredujemo i ostvarimo još bolju verziju nas samih, privatno i poslovno!

Mnoštvo osobnih primjera i životnih savjeta bračnog para Škaro motiviralo je i naše učenike da hrabro nastave potragu i put do svog idealnog zanimanja.

Nikolina Mamić, prof.

objavio: Administrator   datum: 27. 10. 2017.